Spisovatelská výzva

Spisovatelská výzva #1

Spisovatelská výzva od lektora tvůrčího psaní Reného Nekudy. Každý den deset minut psaní, zadané téma, náhodná slova, která musíte použít. Vznikne krátká povídka. Zkuste si to taky : Vše důležité na webu Reného zde.

V autobuse do Říma

Gabriela byla zahleděná do obrazovky telefonu a kodrcání a skřípání rozhrkaného venkovského autobusu skoro nevnímala. Do očí se jí navíc nechtíc draly slzy. Snažila se tu bolest potlačit, ale prostě to nešlo. Znechuceně zase hodila mobil do batohu, stejně ho vytáhla jen, aby se něčím rozptýlila.

Všechny události včerejšího večera a noci se jí vrátily s plnou silou. Paulův hejskovský úsměv, když jí po krásném večeru konečně dostal do postele. Ne že by to nestálo za to, právě naopak. Jenže úplně nepočítala s tím, že noc bude zakončena náhlým rozchodem. Pozdě jí došlo, že chtěl jen uloupit svůj skalp.

Gabriela si utřela další slzu, která si razila cestičku po její tváři a povzdechla si.

Autobus se zakvílením brzd zastavil a vyměnila se část cestujících.

Usmál se na ni docela hezký kluk, ale ona se neurčitě zašklebila a podívala se na jinou stranu. Ještě to tak, na flirt mám tak zrovna náladu, pomyslela si.

Jenže on si sedl vedle ní. Moc pěkně voněl a jí to nedalo a po očku si ho začala prohlížet. Základní chemii mezilidských vztahů prostě nejde ignorovat, líbil se jí. On si všiml jejího, v tu chvíli už celkem okatého zájmu. Usmál se na ni. Vytáhl knížku a dal se do čtení.

Gabriela zase vytáhla mobil, a předstírala činnost. On četl. Občas se na ni koukl, jestli hledí do mobilu. Ona na něho, jestli kouká do knížky.

Po další chvíli se spolu dali do řeči.  Jí se s ním mluvilo moc dobře, jako se starým přítelem. Ani nepochopila, jak se to stalo, a už na něj sypala polovinu svých problémů. A on chápavě poslouchal a nechal ji to ze sebe všechno dostat.

Autobus se začal blížit k zastávce. Řekl, že tady vystupuje a má v plánu poobědvat. Zeptal se jí, jestli se nechce přidat. A ona se rozhodla, že rozhodně ne, že tohle v plánu není. Že nechce zase naletět nějaké falešné naději. Názor změnila, až si povolil rolák a pod ním zahlédla kolárek. Tohle bude sranda…

Původní zadání - nekažte si překvapení pokud se chcete zúčastnit spisovatelské výzvy!
Postava potká v autobusu někoho velmi zajímavého. A její názor na tohoto cizince změní výsledek celé cesty… Povinná slova: BOLEST, OBRAZOVKA

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..