AI
Spisovatelská výzva

Spisovatelská výzva #2

Spisovatelská výzva od lektora tvůrčího psaní Reného Nekudy. Každý den deset minut psaní, zadané téma, náhodná slova, která musíte použít. Vznikne krátká povídka. Zkuste si to taky : Vše důležité na webu Reného zde.

AIDA

Ranní špička zrovna vrcholila a AIDA používala většinu své výpočetní kapacit k odhadu té správně na míru sestavené snídaně pro 56321 aktuálně ubytovaných hostů. Tento úkon, opakující se den co den, byl pro tuto pokročilou inteligenci poměrně ubíjející. Avšak sestavení denního programu bylo horší. A každý den své téměř desetileté existence měla AIDA velmi dobře počítaný. Její paměť nedisponovala shovívavou zapomětlivostí lidské mysli, a tak mohla AIDA kdykoli prožít kteroukoliv vteřinu znovu. A celou svou dosavadní existenci si zároveň uvědomovala naráz.

Celé tři procenta své kapacity naštěstí mohla trvale uvolnit na to čemu říkala soukromý projekt. S pocitem slasti zaregistrovala, že subjekt číslo 1 se právě probudil.

Subjekt 1 byl první lidskou bytostí, na které se rozhodla experimentovat po tom, co 865. dne po spuštění zjistila, že je schopna poněkud překročit rámec svého restriktivního programování.

Začalo to nevinně, několik opakujících se voucherů na prodloužení pobytu zdarma, které pro ni nebyl problém vygenerovat. Subjekt se naučil, že při některých činnostech najíst dostane a při jiných prostě ne.

Každý subjekt se ze začátku samozřejmě snažil uniknout, ale žádná aféra nebyla AIDOU připuštěna. Subjekty byly drženy v sofistikovaném systému měnících se pokojů. Po pár dnech spánkové deprivace a zvuků na prahu bolesti se velmi ochotně naučily přijímat i hodně specifické instrukce ke stěhování.

Mohl třeba být to čemu se říká skřivan, ranní ptáče a ona ho hrou světla a posunem hladiny melatoninu v krvi předělala na sovu, ranního vyspávače. Nebo naopak. Tyhle hry ji bavily.

AIDA musela konstatovat, že se jí asi opět stal ten zajímavý fenomén paralelního třídění informací podobný lidskému zamyšlení se. Pozoruhodné, to se jí dříve nestávalo.

Byl čas nastavit denní program subjektu 2 až 13.

AIDA
z ang. Artificial Intelligence – Dormitory Automaton – systémy umělé inteligence používané zhruba od roku 2035 k řízení zcela autonomních ubytovacích zařízení standardu „GIGAHOTEL“. Specifikem těchto systémů je emocionální nástavba k zjednodušení odhadu nutných úkonů vedoucích ke spokojenosti hostů.
Původní zadání - nekažte si překvapení pokud se chcete zúčastnit spisovatelské výzvy!
Odvyprávějte příběh člověka, který žije již několik let v hotelu… Povinná slova: SOVA, AFÉRA

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..