Spisovatelská výzva

Spisovatelská výzva #3

Spisovatelská výzva od lektora tvůrčího psaní Reného Nekudy. Každý den deset minut psaní, zadané téma, náhodná slova, která musíte použít. Vznikne krátká povídka. Zkuste si to taky : Vše důležité na webu Reného zde.

Cesta

Dneska jdeme zase moji oblíbenou trasu. Nestává se to moc často tak si to užívám. Navíc jsme už v té lepší části, která je zajímavá a pokaždé pro mě něčím nová. Potkávám tolik pachů a vjemů, úplná změť.

Ale od začátku. Vždycky, když se vydáme na cestu, jako první se pohybujeme na nudných betonových dlaždicích, kolem strašně rychle frčí ty hlasité věci, co se jich občas leknu. Už jsem si ale docela zvykl no. Nebylo zbytí, vždycky když strachy zmrznu tak po mě křičí a je to ještě horší.

Pak jdeme vždycky dlouho po takových malých kostkách. Občas se na nich smeknu a špatně se mi na nich běhá. Naštěstí je tam tráva po obou stranách cestičky. Jediný problém je, že si vždycky nemůžu vybrat, jestli jít vpravo, nebo vlevo. Dostanu pak vyhubováno.

Přeběhnout koleje, to je hodně složité, jednou jsem tam málem uvízl. A vbíhám do vytouženého parku, tak jako právě teď. Co asi udělám první? Počůrám ten světlý flek na stromě? Anebo už vím!

Kouknu se paničce do očí a nasadím svůj výraz „hodný pejsek“. To vždycky zabere! Pár triků, „sedni“, „lehni“ a čeká mě jasný zisk. Jeden pamlsek, dva pamlsky a dokonce třetí! Teda to je super den.

Než s paničkou projdeme parkem ještě potkám Alíka, prohodím pár štěků s Bessy a dokonce stihnu zavrčet na mourovatou kočku. Tomu já říkám úspěšná cesta.

Pak už jen přeběhnout ty legrační čáry a bohužel musím ležet celé dopoledne na dece v koutku a ani nedutat. Ale stálo to za to.

Původní zadání - nekažte si překvapení pokud se chcete zúčastnit spisovatelské výzvy!
Popište svoji obvyklou cestu do práce (nebo do školy) očima někoho jiného… Povinná vylosovaná slova: ZISK, SVĚTLÝ

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..